еМагазин

Tag : Нерези

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Баклава објави спот за песната „Нерези“

Редакција
Македонскиот бенд Баклава објави спот за песната „Нерези“. Видеото е дело на Марјан Јаневски, а во истото се појавува малиот Марко Тодоров. Песната е на...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Отпад од Инфективна болница закопувале кај заштитната зона на бунарите „Нерези Лепенец“

Редакција
СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Ј.С. од с. Шишево, општина Сарај и против правно лице од Скопје...