еМагазин

Tag : нови

БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

ЕУ подготвува пакет за создавање услови за прием на нови членки, вели Вархеји

Редакција
Европската унија подготвува нов пакет за проширување кој ќе претставува нова алатка што ќе демонстрира дека таа е подготвена да прими нови земеји членки и...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Два нови видови полжави откриени во водите на изворите кај Св. Наум

Редакција
Два нови видови полжави се откриени во водите на изворите кај Св. Наум до Охридското Езеро, информираат на Фејсбук од Националниот парк Галичица. Едниот е...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Во Собранието изгласани новите министри

Редакција
Во Собранието синоќа беа избрани четворицата нови министри: Кренар Лога, за министер кој ќе раководи со Министерството за правда, Фатмир Меџити, за министер кој ќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кедев, Андоновски, Ѓоргиев: Кои се новите членови на МАНУ

Редакција
Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) на 20. Изборно собрание што се одржа вчера за редовни членови ги избра Марјан Марковиќ во Одделението за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 190 случаи на Ковид-19 од 2.592 тестирања

Редакција
Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.592 тестирања, а регистрирани се 190 нови...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Доктор Беќаровски за новите мерки: Во лифт се осеќам побезбедно кога се возам со вистински прележан од Ковид-19, отколку со комплетно вакциниран

Редакција
Доктор Нико Беќаровски на Фејсбук ги сподели своите ставови за новите предлог-мерки за справување со пандемијата на Ковид-19. “Голем дел од Вас драги пријатели и...
ЖИВОТ

Д-р Даниловски: Новите мерки немаат никаква смисла

Редакција
Комисијата за заразни болести конечно се реши да ја разгледа епидемиолошката состојба во државата, меѓутоа, предложените мерки нема да имаат никаков противепидемиски ефект, вели за...
ЖИВОТ

Д-р Пановски за новите мерки: Три пати дарува крвна плазма, спасува животи и има 32 илјади антитела, а државата му брани да оди на работа?!

Редакција
Нелогични, противуставни и присилни се најновите предложени мерки од Комисијата за заразни болести за невакцинираните, оценува професорот на Медицинскиот факултет, доктор Никола Пановски во изјава...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 524 случаи на Ковид-19 од 3.126 тестирања, бројката на активни е 8.271

Редакција
Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 3.126 тестирања, а регистрирани се 524 нови...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои ќе бидат новите пратеници во Собранието, откако Костадинов, Муцунски, Костовски и Јорданов станаа градоначалници

Редакција
Локалните избори донесоа промена во собранискиот состав откако четворица пратеници победија во првиот круг и ќе бидат градоначалници. Во трката за градоначалничката фукција во вториот...