еМагазин

Tag : Ново Лисиче

Локално ТОП СТОРИИ

Две деца оставени сами во автомобил на паркинг во Ново Лисиче, пренесени в болница

Редакција
Две деца синоќа околу 22 часот се најдени оставени сами во автомобил на паркинг во скопската населба Ново Лисиче. Полицијата по реакција на граѓани ги...
Локално ТОП СТОРИИ

Детали од Обвинителството како се случило убиството на момчето во Ново Лисиче

Редакција
Притвор во траење од 30 дена му е определен на осомниченот за убиството на 17- годишниот Никола Христовски, што се случи завчера во населбата Ново...
Локално

Нова локација на експозитурата на НЛБ Банка во Ново Лисиче – Скопје

Редакција
Во насока на подобрување на корисничкото искуство при користењето на банкарските производи и услуги, експозитурата на НЛБ Банка во населбата Ново Лисиче, почнувајќи од 14.1.2019...