еМагазин

Tag : ново село

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Жикол“ го доби тендерот на Министерството за транспорт за доградба на фекален систем во Ново Село вреден 710.000 евра

Редакција
Министерството за транспорт и врски по распишаниот тендер за доградба на фекален канализационен систем за Ново Село, општина Ново Село склучи договор со друштвото за...
Локално

Едно лице загина во сообраќајна несреќа на патот Струмица-Ново Село

Редакција
Едно лице на 61 годишна возраст од село Босилово загина во сообраќајната несреќа што се случи претпладне во 10:40 часот на патот Струмица-Ново Село, пред...
Македонија

Управниот суд ја отфрли тужбата на ВМРО-ДПМНЕ за гласањето во Ново Село

Редакција
Управниот суд денеска ја отфрли како неоснована тужбата од ВМРО-ДПМНЕ, која се однесува на одбиениот приговор од Државната изборна комисија за гласачкото место 1789 во Ново...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе тужба до Управниот суд во која ја обжалува одлуката на ДИК за гласањето во Ново Село

Редакција
ВМРО-ДПМНЕ поднесе тужба до Управниот Суд во Скопје, во која ја обжалува одлуката на Државната изборна комисија, во однос на приговор на ВМРО-ДПМНЕ кој што...
Македонија

ДИК го отфрли приговорот на ВМРО-ДПМНЕ: И Ново Село доби градоначалник

Редакција
Државната изборна комисија денеска го отфрли приговорот на ВМРО-ДПМНЕ за гласањето на избирачко место 1789 во Ново Село за избор на градоначалник, откако по службена...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Ново Село победи кандидатот на СДСМ Никола Андонов со разлика од 19 гласа

Редакција
На предвремените избори за градоначалник во Ново Село победи кандидатот на СДСМ, Никола Андонов. Предноста пред кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Николчо Стоилков е со 19 гласови....
Македонија ТОП СТОРИИ

Се избираат градоначалници на Охрид и Ново Село

Никола Осило
Заедно со вториот круг на претседателските избори денеска се одржува и втор круг од предвремени локални избори за градоначалници на Охрид и на Ново Село....
Македонија ТОП СТОРИИ

Поради неважечките ливчиња не се избра градоначалник во Ново Село во првиот изборен круг

Редакција
Неважечките 103 ливчиња се причина да нема избор на градоначалник на Општина Ново Село на вчерашните предвремени избори. Имено, кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, Николчо Стоилков...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој се е во трка за градоначалник на Охрид, Ново Село и Дебар

Редакција
Партиите кои поднесоа кандидатури за предвремени избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, денеска во ДИК со жрепка ги добија редните броеви под...
Македонија

Николчo Стоилков кандидат за градоначалник на Ново Село од ВМРО ДПМНЕ

Редакција
Николчo Стоилков е кандидат на ВМРО ДПМНЕ за градоначалник на општина Ново Село на изборите кои треба да да се одржат на 21 април, заедно...