еМагазин

Tag : ново село

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил поранешниот градоначалник Боро Стојчев, приведен во полициска акција

Редакција
Помеѓу приведените во вчерашната полициска акција низ Македонија е и поранешниот градоначалник на Општина Ново Село, Боро Стојчев, кадар на владејачката СДСМ. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во акција на полицијата приведени 10 лица, меѓу кои и поранешен градоначалник на СДСМ

Редакција
Во акција на полицијата во Струмица, Гевгелија, Струга и Демир Капија за сузбивање на група инволвирана во организирање, набавка, продажба и пуштање во промет на...
Македонија ТОП СТОРИИ

На преминот Ново Село проработи компјутерскиот систем, се пропуштаат возила за влез и излез од земјава

Редакција
На граничниот премин Ново Село проработи компјутерскиот систем за контрола на патници со што почна нормалното одвивање на сообраќајот на границата. Од утринава од 09:30...
Македонија ТОП СТОРИИ

На граничниот премин Ново Село нема поголема фреквенција на возила и патници

Редакција
Од утрово од 6 часот граничниот премин Ново Село, на македонско-бугарската граница, го преминаа 10-ина автомобили, најголем дел од нив се упатуваат кон Струмица каде...
Локално ТОП СТОРИИ

Бугарски државјанин прегази човек кај Ново Село кој починал на лице место

Редакција
Вчера околу 17 часот се случи тешка сообраќајна несреќа во која е прегазен 72 годишен жител на селото Ново Коњарево, откако во него удрил автомобил...
Локално ТОП СТОРИИ

Струмичкото Обвинителство ги чека токсиколошките анализи за причините на смртта на момчето пронајдено кај Ново Село

Редакција
Основното јавно обвинителство во Струмица ги чека токсиколошките анализи кои треба да бидат завршени од Институтот за судска медицина за да се утврди причината за...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Невреме со град, силен ветер и грмотевици го погоди струмичко Ново Село

Редакција
Невреме проследено со град, силен ветер и грмотевици го зафати регионот на струмичко Ново Село вечерва околу 18:00 часот. Според очевидци, градот паѓал околу 15...
Локално

Изгоре пилана со погон за производство на столови во струмичко Ново Село

Редакција
Во 3 часот ноќеска во пожар изгоре пилана со погон за производство на столови во Ново Село, информираа од Територијалната противпожарна единица на Струмица. Во...
Локално

Кичевчанец загина во сообраќајна несреќа кај гостиварско Ново Село

Редакција
Кичевчанец загинал во сообраќајна несреќа, а две лица се потешко потврдени откако автомобилот со кој се превезувале излетал од патот. Според СВР Тетово, ноќеска, десетина...
Локално

Приведен дилер од Ново Село: Ја чувал марихуаната кај баба му

Редакција
Денеска 20.11.2020 полициски службеници од СВР Струмица –Единица за недозволена трговија со дрога, по претходно добиени оперативни сознанија, извршија претрес во домот на Д.М. (22) во...