еМагазин

Tag : нож

Локално

Гостиварец со нож и секира „расчистувал“ караница, повреден татко на нападнатиот

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Н.Ш.(52) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно...
Македонија ТОП СТОРИИ

Музичар од Битола повреден со нож сред онлајн концерт посветен на дете со аутизам

Редакција
Музичарот Пеце Петровски од Битола бил нападнат со нож за време на онлајн концерт посветен на малото дете Лука кое има аутизам. „Ви благодарам на...
Локално

Му нанел повреди со нож по расправија на бензиска пумпа

Редакција
На 28.04.2020 во 11.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензиска пумпа на бул.„Гоце Делчев“ во Скопје, поради претходна расправија, дошло до нарушување на...
Локално

Домаќини од Охрид совладале разбојник кој им влегол дома и се заканувал со нож

Редакција
На 23.04.2020 во 13.45 часот на ул.„28 Април“ во Охрид полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Љ.С.(30) од Скопје, бидејќи во Полициска станица...
Локално

Жител на Липково по вербална расправија со нож усмрти соселанец

Редакција
Б.С. (43) од село Липково е приведен откако по претходна вербална расправија, физички се пресметал и со нож во пределот на градите неколку пати го...
Локално ТОП СТОРИИ

Приведен скопјанец кој го убил својот татко со повеќе убоди со нож

Редакција
На 12.04.2020 полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.А.(24), бидејќи околу 23.15 часот на ул.„Бигла“ во Скопје, при семејна расправија, со нож...
Локално

Им влегол дома и заканувајќи се со нож ја нападнал сопругата пред очите на сопругот

Редакција
На 04.04.2020 во 21,30 часот во Полициската станица Неготино С.Ј.(47) од с.Криволак пријавил дека во нивниот дом дошол А.Н. и физички ја нападнал неговата сопруга...
Локално

Обид за убиство: Му зарил нож во стомак и ги нападнал полицајците при приведување

Редакција
Единицата за насилен криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава за кривични дела „убиство во обид“ по чл.123 вв чл. 19 од КЗ на РСМ и „напад врз службено лице при...
Локално

Драма во Ресен: Со нож ги нападнал братот и внукот

Редакција
На 26.02.2020 во 17.40 часот во Полициската станица Ресен било пријавено дека во двор од куќата на ул. „Бигла“ во Ресен, по претходна расправија, настанала...
Локално

Со нож, секира и копач „расчитувале“ долгови кај Чаирчанка

Редакција
На 23.02.2020 во 04.30 часот во СВР Скопје, И.С.(19) од с.Никиштане,скопско пријавил дека на 22.02.2020 околу 23,50 часот кај место викано „Чаирчанка“ на ул.„Цветан Димов“...