еМагазин

Tag : оглас

Бизнис ТОП СТОРИИ

Распродажба во УЈП: По багателни цени се продаваат комбиња, земјоделско земјиште, пасишта, тв предаватели…

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) објави нов оглас за распродажба на движни и недвижни ствари. На престојната распродажба се продаваат земјоделско земјиште, пасишта, различни типови
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали: МВР вработува 600 полицајци во Скопје, Струмица, Охрид, Тетово, Битола…

Редакција
Министерството за внатрешни работи објави оглас за вработување на 600 извршители на работно место „полицаец“ за работа во Министерството за внатрешни работи, и тоа: -во
Македонија

Македонската армија вработува 125 професионални војници

Редакција
Министерството за одбрана денеска објави Јавен оглас за прием на нови 125 професионални војници на служба во Армијата на Република Северна Македонија за работа на определено работно
Бизнис

ЈП за државни патишта со објаснување за договорот за непредвидени работи за санација и рехабилитација на пат од делницата Неготино – Демир Капија

Редакција
Јавното претпријатие за државни патишта спроведе постапка за непредвидени работи за санација и рехабилитација на државен пат А1, делница Неготино – Демир Капија. По објавата
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Карпош на привремени вработувања ќе потроши 67.000 евра

Никола Осило
Општина Карпош распиша оглас за привремени вработувања за потребите на Општината. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 4.237.288 денари или околу 67.000 евра. Критериум за
Македонија

На огласот за претседател на државата на СДСМ се јавил само Ѓорги Филипов

Редакција
Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов денеска изјави дека согласно постапката денеска завршува огласот за  самокандидирање. Постапката, потсети, финишира на 3-ти март со Конгресот на партијата,
Бизнис ТОП СТОРИИ

Речиси и да нема ден без оглас за државни вработувања

Никола Осило
Стотици нови вработувања во Владата, министерствата, агенциите, општините и јавните претпријатија има од почетокот на 2019 наваму. Водостопанство на Македонија неодамна распиша оглас за вработување
Македонија ТОП СТОРИИ

И СДСМ на оглас ќе бара кандидати за претседател на државата

Редакција
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска на својата на веб страницата објави отворен повик за самокандидрање на кандидати за претседателски избори 2019 година. Во огласот се
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈП за државни патишта вработува 16 лица, плата до 33.540 денари

Никола Осило
Јавното претпријатие задржавни патишта распиша оглас за вработување на 16 работници на определено време до 31.12. 2019 година. Се бараат кандидати за советници за контрола
Бизнис ТОП СТОРИИ

Управата за хидрометеоролошки работи вработува 11 лица, плата до 22.352 денари

Никола Осило
Управата за хидрометеоролошки работи објави оглас за вработување на 11 лица на определено време до 31.12. 2019 година. Се бараат кандидати за референти, соработници, помлади