еМагазин

Tag : опера

БАШ НИ Е ЌЕФ

Барокната опера „ДИДО и ЕНЕЈ“ постави платформа со нови естетски вредности

Редакција
Конечно, и во Скопје, се реализираше премиерата на камерната опера „Дидо и Енеј“! Со овации и силни аплаузи во петокот вечерта во малата сала на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

На 20. септември ќе се одржи уникатна барокната претстава „Dido and Aeneas“ (Дидо и Енеј)

Редакција
Септември е месец каде културните и музички манифестации совршено прилегаат на општествената агенда за културен раст и развој. Поради тоа ЗГУРМК „Полифонија“ од Скопје организира...