еМагазин

Tag : опрема

Македонија

(Видео) Како изгледа новата опрема на МВР за заштита при насилни протести и немири

Редакција
Првпат од постоењето на Посебната единица за поддршка (ПЕП), во рамки на финансиската донација на Владата на Чешка Република за потребите на Министерството за внатрешни работи,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Наместо „Фестивал на пити и вино“ во Велес – пошумување и опрема за пожарникарите

Редакција
Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски денеска и соопшти на јавноста дека одлучил да предложи пренамена на средствата планирани за годинешниот Фестивал на пити и...
Бизнис

Пад на индустриското производство во јуни

Редакција
Индустриското производство во јуни годинава во однос на јуни лани бележи намалување од 2,7 отсто, а вкупно за периодот јануари-јуни годинава има раст од 4,8...
Локално

Иселеници од САД донираа комуникациска опрема за дебарските пожарникари

Редакција
Иселеници од Дебар во САД обезбедија опрема за комуникација за дебарската Територијална противпожарна единица (ТППЕ), која интервенира и во Центар Жупа, како и на подрачјето...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Синерџи медикал“ го доби тендерот на Министерството за здравство за набавка на медицинска опрема „тежок“ 556.000 евра

Никола Осило
Министерството за здравство по распишаниот тендер за набавка на медицинска опрема за потребите на ЈЗУ Универзитетска клиника за дигетсивна хирургија склучи договор со друштвото за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 43.900 евра: ДИК купува информатичка опрема за изборите 2019

Никола Осило
Државна изборна комисија (ДИК) распиша тендер за набавка на информатичка опрема за спроведување на изборите 2019 година. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 2.700.000 денари...
Локално

Кои се најдобрите продавници за компјутерска аудио-видео и телекомуникациска опрема во Скопје

Редакција
Град Скопје и агенцијата „SWOT Research“ специјализирана за анализа на квалитетот на услугата по пат на тајни купувачи, ги избраа најдобрите трговски објекти за 2018 година....
Бизнис ТОП СТОРИИ

МВР купува спортска опрема за специјалната полиција за 11,6 милиони денари

Никола Осило
Министерството за внатрешни работи на РМ распиша тендер за набавка на спортска опрема за припадниците на специјална полиција. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е...
Македонија

Спасовски: Ќе се открие кој ја нарачал опремата за прислушување и кој ја користел

Редакција
Има сериозна истрага во сите институции и до детали ќе се провери која била намената на оваа инсталација од минатото, дали и кој ги слушал...
Локално

28-годишен скопјанец со компјутерски криминал за три месеци заработил 20 илјади евра

Редакција
Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи на Република Македонија, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против С.Н.(28)...