еМагазин

Tag : отворено

Локално

(Галерија) Градски парк преполн, граѓаните уживаа во кино на отворено

Редакција
Уште една успешна скопска приказна во Градскиот парк. Топ атмосфера, многу публика и одлично дружење на филмската проекција „Господ постои, името ѝ е Петрунија” што...
Забава

„Господ постои, името и е Петрунија“ и „Џган“ може да се гледаат во Градски парк во киното на отворено

Редакција
„Господ постои, името и е Петрунија“ и „Џган“ се двата македонски филма што граѓаните ќе можат бесплатно да ги погледнат во киното на отворено, во...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Надлежните со препораки поради загадениот воздух: Ограничете престој на отворено

Редакција
На мерните станици Скопје – Бутел, Центар, Карпош и Ректорат, Кичево, Куманово, Миладиновци, Струмица, Битола 1, Тетово и Кавадарци е надмината вредноста на ПМ10 честичките...