еМагазин

Tag : овк

Македонија

Томор Морина излегува од притвор, со мерка за претпазливост

Редакција
Се  укинува мерката притвор за Томор Морина. Основниот кривичен суд – Скопје му определи мерка за претпазливост – привремено одземање на патната исправа и друг...
Македонија

Османи лично се ангажирал да се ослободи Морина, поранешен припадник на ОВК

Редакција
Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи одговарајќи на новинарско прашање денеска изјави дека лично од првиот ден е ангажиран за ослободување на Томор Морина,...