еМагазин

Tag : Палестина

Балкан ТОП СТОРИИ

И Словенија ја призна Палестина

Редакција
По Ирска, Норвешка и Шпанија, уште една европска земја ја призна палестинската држава. Во словенскиот Парламент со големо мнозинство беше донесена одлука за признавање на...
Свет ТОП СТОРИИ

И Словенија ќе ја признае Палестина

Редакција
По Ирска, Норвешка и Шпанија, и Словенија ќе ја признае палестинската држава. Словенечката влада објави дека им се придружува на европските земји кои ја признаваат...
Свет ТОП СТОРИИ

Шпанија, Норвешка и Ирска ја признаа Палестина

Редакција
Како и што најавија пред неколку дена, Норвешка, Шпанија и Ирска денеска и официјално ја признаа палестинската држава. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Норвешка, Ирска и Шпанија на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Македонија ја нема признаено Палестина

Редакција
На 28. мај Ирска, Норвешка и Шпанија официјално ќе ја признаат Палестина, најавија тамошните власти. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Норвешка, Ирска и Шпанија на 28. мај ќе...
Свет ТОП СТОРИИ

Норвешка, Ирска и Шпанија на 28. мај ќе ја признаат Палестина

Редакција
Тоа што веќе беше најавувано од пред извесен период, денеска и официјално се случи. Три европски држави – Шпанија, Норвешка и Ирска и официјално соопштија...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Македонија ја нема признаено Палестина, која е нападната од Израел

Редакција
Македонија не е помеѓу 138. земји кои ја имаат признаено Палестина, чиј дел Појасот Газа, деновиве е цел на постојани копнени и воздушни напади од...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Масовен протест со концерт за подршка на Палестина во Атина

Редакција
„Слобода за Палестина„ побраа илјадници граѓани на вчерашниот масовен протест во Атина, Грција. STOP the massacre in #Gaza 🚨 NOW#Athens GreeceEnormous demonstration in solidarity with...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Над 1 милион во Истанбул, повеќе од 100 илјади лица во Лондон: Протести за катастрофата во Газа низ целиот свет

Редакција
Вчера низ светот се одржаа бројни протести за подршка на Палестина, чиј дел – Појасот Газа е веќе три недели под постојани израелски напади. Илјадници...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) „Спасете ја Газа“: Во Скопје протест за поддршка на палестинскиот народ

Редакција
Пред Мурат Пашината Џамија во Старата скопска чаршија денеска се одржа протест за поддршка на палестинскиот народ. Група граѓани со транспаренти „Слобода за Палестина“ побараа...
Свет ТОП СТОРИИ

Преминот Рафа кон Газа утре под знаме на ОН, за помошта да влезе на палестинска територија

Редакција
Знамето на Обединетите Нации (ОН) ќе биде подигнато на преминот Рафа меѓу Египет и Газа за да се заштити од израелски воздушни напади согласно договорот...