еМагазин

Tag : паричка

ЖИВОТ

Зошто лепче со паричка се прави на Василица, а не на Бадник

Редакција
Историјата на „василопитата“ е еден настан, кој се случи во IV век во градот Кесарија Кападокиска, во Мала Азија. Во тоа време, Свети Василиј Велики...
ЖИВОТ

Паричката во фамилијата Заеви, кај Зорица

Редакција
Паричката во фамилијата на поранешниот премиер и лидер на СДСМ, Зоран Заев, се паднала кај неговата сопруга Зорица. Тие двајцата вчера традционално за Божик го...
ЖИВОТ

(Фото) Паричката кај Ременски

Редакција
Паричката во семејството на потпреседателката на Собранието и пратеничка на СДСМ, Фросина Ременски се паднала во нејзе. Таа објави и фотографија на Фејсбук: Ременски деновиве...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ќе има ли среќа како технички премиер: Паричката паднала кај Спасовски

Редакција
Паричката за Бадник во семејството на техничкиот премиер Оливер Спасовски се паднала кај него. „Прв пат после многу години се падна кај мене“, одговори Спасовски...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мицкоски честиташе Божиќ: Бадниковата паричка паднала кај сопругата

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на сите верници од православна вероисповед им ги честиташе новогодишните и божиќните празници и им посака многу здравје, бериќет, успеси...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Паричката кај претседателот Стево Пендаровски: „Не беше наместено“

Редакција
Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска упати честитки до сите православни верници во земјата по повод големиот празник Раѓањето христово – Божик. „Сакам на сите...
Балкан

(ВИДЕО) Како му ја „наместија“ паричката на градоначалникот на Загреб

Редакција
Видеото на кое се гледа како му ја „местат“ паричката на традиционален прием во организација на Српскиот национален совет во Загреб, (на кој се кршеше и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Кај кого се падна паричката во семејствата на Шекеринска, Филипче, Дескоска, Анѓушев…

Редакција
Дел од министрите освен честитки за божикните празници на социјалните мрежи споделија и фотографии со информации во кој од нивното семејство се паднала паричката. Министерката...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Паричката во семејството на Заев се паднала во делот на работата

Редакција
Паричката во семејството на премиерот Зоран Заев, се паднала во делот за работа и работните ангажмани, велат од Владата. За време на божикните празници Заев е...
ЖИВОТ

Шеста година по ред паричката кај Мицкоски

Редакција
Годинава во бадниковото лебче кое се дело во неговото семејство, паричката се паднала во парчето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, велат за порталот „Лидер“...