еМагазин

Tag : партизанска

Локално

Неколкумина тепале скопјанец пред угостителски објект на „Партизанска“

Редакција
На 01.12.2019 во 05.00 часот во СВР Скопје, Н.Б.(26) од Скопје пријавил дека околу 02.30 часот пред угостителски објект на ул.„Партизански одреди“ бил физички нападнат...
Локално

Двајца скопјани се степале во аптека на „Партизанска“

Никола Осило
На 30.09.2019 околу 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на бул.„Партизански одреди’’ во Скопје, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу...
Локално

Неколкумина го тепале на „Партизанска“

Никола Осило
На 29.08.2019 во 02.50 часот во СВР Скопје Х.Р.(25) од Скопје, пријавил дека на бул.„Партизански Одреди“ бил физички нападнат од неколку лица, информира МВР. Се...
Локално

Ограбено казино на „Партизанска“

Никола Осило
На 09.08.2019 во 04,55 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Партизански одреди“ во казино две лица со закана одзеле пари, информира МВР....
Локално

Со закани му зеле ташна пред угостителски објект на „Партизанска“

Никола Осило
На 07.08.2019 година во 22,00 часот во СВР Скопје,Л.К.(42) пријавил дека на булевар „Партизански Одреди“ на паркинг пред угостителски објект, две лица со закана му...
Локално

Мотоциклист удрил во жена на „Партизанска“ и побегнал

Никола Осило
На 15.06.2019 година во 22.55 часот на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје, мотоцикл, управуван од непознат возач, удрил во пешакот Л.С.(83) од Скопје, по што го...
Локално

Скопјанка сред бел ден нападната на „Партизанска“

На 28.05.2019 година во 15.10 часот во СВР Скопје, К.П.(35) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 15.00 часот на булевар „Партизански одреди“ непознато лице...
Локално

Го нападнал возач на автобус на Партизанска

Никола Осило
На 25.04.2019 година во 22.00 часот М. Ш (55) пријавил дека околу 17.10 часот на бул.Партизански одреди, на автобуска станица, бил физички нападнат од возач...
Локално

Неколку лица тепале малолетник на „Партизанска“

Никола Осило
На 02.04.2019 во 16.00 часот во СВР Скопје е пријавено дека 16-годишно момче од Скопје било физички нападнато од неколку лица околу 14.00 на булевар...
Локално ТОП СТОРИИ

Град Скопје распиша тендер за реконструкција на „Партизанска“ вреден 1,4 милиони евра

Никола Осило
Град Скопје распиша тендер за реконструкција и одржување на бул. „Партизански одреди“ од бул. „8-ми Септември“ до мост Обединети нации (фазна реализација). Проценетата вредност на...