еМагазин

Tag : патни трошоци

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Пратениците на „тапет“ на Твитер за патните трошоци

Редакција
Пратениците за 5 години потрошиле речиси 3 милиони евра за патни трошоци, покажува анализата на Државната комисија за спречување корупција (ДКСК). ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Пратениците за 5...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пратениците за 5 години потрошиле речиси 3 милиони евра за патни трошоци, соопшти Антикорупциска

Редакција
Извештајот од анализата на патните трошоци на пратениците во периодот од 2015 до 2019 година што денеска го презентираше Државната комисија за спречување корупција (ДКСК)...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Предлог-буџет 2020: Енормно зголемување на парите за патни трошоци и договорни услуги

Никола Осило
Драстино зголемување на расходите предвидени за патни и дневни трошоци има во предлог-буџетот за 2020 година за кој денеска во Собранието треба да расправаат Комисија...
Македонија ТОП СТОРИИ

Предметот на СЈО, „Друмарина“ за патните трошоци на Силвана Бонева пред финале

Редакција
Предметот „Друмарина“ за патните трошоци на поранешната пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен член на Државната изборна комисија (ДИК), Силвана Бонева се наоѓа во фаза на истражна...
Македонија

Две пратенички побарале пари за кирија, другите сакаат дневници и да патуваат до Скопје

Редакција
Макфакс објави дека само две пратенички досега побарале да им бидат исплатени парични средства за кирија во Скопје, додека останатите пратеници бараат дневници за да...