еМагазин

Tag : патник

Локално

Контролори на ЈСП тепале патник без билет

Никола Осило
На 14.02.2019 година во 19.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, И.С.(38) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 18.30 часот на улица „Христијан Тодоровски-Карпош“,
Локално

Возач на ЈСП нападнал патник

Никола Осило
На 07.02.2019 година во 21,30 часот во СВР Скопје С.П.(40) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 21,05 часот на улица “Народен Фронт“ во автобус
Убава приказна

(Галерија) На Скопскиот аеродром пречекан два милионитиот патник

Редакција
„ТАВ Македонија“ бележи уште еден важна пресвртница во развојот на македонските аеродроми, со пречекувањето на 2-милионитиот патник на Меѓународниот аеродром Скопје Во весела атмосфера на