еМагазин

Tag : патник

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Патникот од Дубаи кој беше хоспитализиран на Инфективна клиника нема корона вирус

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека патникот што допатувал од Дубаи немал корона вирус, туку бил позитивен на Инфлуенца тип Б. „Патникот кој пристигна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Патник од Дубаи се проверува за коронавирус на Инфективна клиника

Редакција
Патник што допатувал од Дубаи и кој има симптоми слични на грип е хоспитализиран на Инфективната клиника и за помалку од три часа ќе бидат...
Локално

Тешко повреден патник по пад во приватна 22-ка во Скопје

Никола Осило
На 11.09.2019 во 15.30 часот било пријавено дека на 10.09.2019 околу 13.30 часот на ул. „101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б.(77) од...
Локално

Со БМВ удрил во полициско возило и побегнал: Двајца тешко повредени

Никола Осило
На 12.09.2019 околу 02.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на патот с.Сопот, кумановско, патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, удрило во...
Локално

Контролори на ЈСП тепале патник без билет

Никола Осило
На 14.02.2019 година во 19.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, И.С.(38) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 18.30 часот на улица „Христијан Тодоровски-Карпош“,...
Локално

Возач на ЈСП нападнал патник

Никола Осило
На 07.02.2019 година во 21,30 часот во СВР Скопје С.П.(40) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 21,05 часот на улица “Народен Фронт“ во автобус...
Убава приказна

(Галерија) На Скопскиот аеродром пречекан два милионитиот патник

Редакција
„ТАВ Македонија“ бележи уште еден важна пресвртница во развојот на македонските аеродроми, со пречекувањето на 2-милионитиот патник на Меѓународниот аеродром Скопје Во весела атмосфера на...