еМагазин

Tag : печки

БЕСПАРИЦА

Oгласот за субвенции за печки на пелети ќе биде објавен утре

Редакција
Министерството за економија од почетокот на оваа недела започна со објавување на јавните повици кои се предвидени во годишните програми, информираше на прес конференција министерот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Кои граѓани добија субвенции за купување печки на пелети?

Редакција
Министерството за економија ги објави двете листи на лицата кои добија субвенции на дел од трошоците за купување на печки на пелети. На првата листа...
БЕСПАРИЦА

Сите детали: Кој има право и колку чинат субвенциите за печки на пелети

Редакција
Министерството за економија денеска го објави Јавниот повик за надомест на дел од трошоците за купување на печки на пелети, со кои домаќинствата ќе ги...
Бизнис

Од 5. јануари и двете печки на Цементарница Усје не се во погон поради годишни ремонтни активности

Редакција
Од 5. јануари и двете печки на Цементарница Усје не се во погон поради годишни ремонтни активности, информираат од компанијата, од каде потсетуваат дека емисиите...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Нов концесионер и модернизација на Дрисла: На депонијата ќе завршуваат пет проценти од сегашниот депониран отпад

Редакција
Град Скопје формирал нова комисија која треба да изврши повторна евалуација на понудите на компаниите и во склад со неа да се направи нов избор...
Бизнис

Владата ги зголеми субвенциите за купување печки на пелети

Редакција
Владата на РМ ги зголеми средствата за поддршка на трошоците за купување печки на пелети во домаќинствата од 14.000.000 на 21.000.000 денари и го задолжи...