еМагазин

Tag : Пехчево

Македонија

Убава вест: Во Пијанечко-малешевскиот регион само еден активен случај на Ковид-19

Редакција
Добра вест за беровчани и пехчевци. Два од трите позитивни случаи на вирусот Ковид-19, денес се регистрирани како оздравени пациенти, со што на крајниот Исток...
Македонија

Убава вест: Во Пехчево оздраве уште еден пациент заболен со коронавирусот

Редакција
Оздраве уште еден пациент со коронавирусот во Пехчево. Поранешниот лекар во пензија кој сакајки да ја покаже својата несебична хуманост и даде свој придонес во...
Македонија

Во Пехчево оздраве првиот пациент со короронавирусот, регистриран нов случај на заразен

Редакција
Во Пехчево оздраве првиот пациент кој на 19 април 2020, беше регистриран како прв позитивен случај во оваа општина. Во моментот, како што потврдија од...
Македонија

Лекар во пензија, кој се ангажирал да помогне е вториот позитивен на коронавирусот во Пехчево

Редакција
Втор позитивен случај на Ковид-19 во Пехчево. Според информациите од епидемиологот Сузана Каракашова, станува збор за лекар кој по пензионирањето се активирал за поддршка на...
Македонија

Прв случај на коронавирусот во Пехчево, градоначалникот повика да не се шири паника и дезинформации

Редакција
Во Пехчево е регистриран првиот случај на коронавирусот. Информацијата преку Фејсбук вчера ја соопшти градоначалникот на Општината, Драган Тренчовски. “Денес, кога на територијата на Пехчевскиот...
Локално

Хаос во Пехчево: Приведен беровчанец кој сакал да запали кафана

Никола Осило
На 29.09.2019 околу 00,20 часот во Полициска канцеларија Пехчево бил приведен Б.К.(39) од Берово поради предизвикување општа опасност, информира МВР. Тој пред угостителскиот објект во...
Локално

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Пехчево

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против И.П.(45) од Делчево поради постоење основи на сомнение за  сторено кривично дело „злоупотреба на службената...
Локално

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Пехчево

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против И.П.(45) од Пехчево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службената...
Локално

Кривична пријава против трујачите на кучиња во Пехчево

Редакција
Поради основани сомненија и докази за сторени кривични дела, труење и закопување живи кучиња, здружението за заштита на животните „Анима Мунди“ денеска заедно со Здруженијата...
Локално

Млада девојка од Пехчево со прострелна рана префрлена во Клиничкиот центар во Штип

Никола Осило
На хируршкото одделение во Клиничкиот центар во Штип синоќа е донесена млада девојка од Пехчево со прострелната рана од огнено оружје. Лекарите се бореле неколку...