еМагазин

Tag : Пехчево

Локално

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Пехчево

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против И.П.(45) од Делчево поради постоење основи на сомнение за  сторено кривично дело „злоупотреба на службената
Локално

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Пехчево

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против И.П.(45) од Пехчево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службената
Локално

Кривична пријава против трујачите на кучиња во Пехчево

Редакција
Поради основани сомненија и докази за сторени кривични дела, труење и закопување живи кучиња, здружението за заштита на животните „Анима Мунди“ денеска заедно со Здруженијата
Локално

Млада девојка од Пехчево со прострелна рана префрлена во Клиничкиот центар во Штип

Никола Осило
На хируршкото одделение во Клиничкиот центар во Штип синоќа е донесена млада девојка од Пехчево со прострелната рана од огнено оружје. Лекарите се бореле неколку