еМагазин

Tag : пешачки

ЖИВОТ

Судијката Наташа Габер Дамјановска: Најбрутално ќе ме изгазеше возач кој претекнуваше други возила со огромна брзина на самиот пешачки

Редакција
Судијката и директорка на Академијата за судии и јавни обвинители, Наташа Габер Дамјановска, на Фејсбук сподели потресно искуство со кое уште еднаш укажа на опасноста...
Локално

Во Велес на пешачки тешко повредена 19 годишна девојка

Редакција
Попладнево во 14:30 часот на пешачкиот премин на плоштадот Срмаале спроти Основниот суд од патничко возило тешко била повредена 19 годишна девојка. Брза помош веднаш...
Локално ТОП СТОРИИ

Автомобил удрил во три малолетни девојчиња во скопски Чаир

Редакција
Три малолетни девојчиња со повреди се пренесени во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, откако патничко возило утрово удрило во нив на улица „Христијан Тодоровски Карпош“ во...