еМагазин

Tag : Петар Заборски

Спорт

Заборски и Спасеновски од „Макпетрол“ на турнир од светската карате лига во Казабланка

Редакција
Петар Заборски и Петар Спасеновски од „Макпетрол“ ќе учествуваат на последниот турнир од Светската карате 1 премиер лига за 2024 година. Тие се единствените претставници...
Спорт

Заборски од „Макпетрол“ петти во Европа на шампионатот во Задар

Редакција
Најдобро рангираниот македонски каратист, Петар Заборски, остави најдобар впечаток на Европското првенство што од 8 до 12. мај се одржа во Задар. Членот на скопски...
Спорт

Петар Заборски од „Макпетрол“ ќе се бори за бронза на Европското карате-првенство

Редакција
Членот на карате клубот „Макпетрол“, Петар Заборски денеска ќе има меч за трето место на Европскиот карате-шампионат што се одржува во Хрватска. На турнирот за...
Спорт

Заборски и Спасеновски од „Макпетрол“ учесници на светската карате-лига во Каиро

Редакција
Египетскиот главен град Каиро ќе биде домаќин на третиот турнир од Светската 1 Премиер карате-лига. Единствени учесници од Македонија ќе бидат членовите на „Макпетрол“, Петар...
Спорт

Заборски и Спасеновски од „Макпетрол“ достојно го претставија македонското карате во Анталија

Редакција
Членовите на скопскиот клуб „Макпетрол“, Петар Заборски и Петар Спасеновски, остварија солидни резултати на неодамнешниот турнир од Светската 1 карате премиер лига што се одржа...
Спорт ТОП СТОРИИ

Петар Заборски од „Макпетрол” освои бронза на светската карате лига во Атина

Редакција
Каратистот на „Макпетрол“, Петар Заборски, се закити со бронзено одличје на турнирот од светската лига што викендов се одржа во Атина. Во борбата за трето...
Спорт ТОП СТОРИИ

Бронзен медал за Петар Заборски од „Макпетрол“ на светската карате лига

Редакција
Петар Заборски од карате клубот „Макпетрол“ се пласира на третата позиција на исклучително силниот турнир од Светската Карате 1 серија во Ларнака. Претставникот на скопската...