еМагазин

Tag : Петровец

Македонија ТОП СТОРИИ

Директорката на основно училиште во Петровец дури денеска го видела мејлот за дојава за бомба испратена вчера

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во однос на дојавите за бомби во училиштата кои од вчера повторно се актуелни, вели дека приоритет треба и...
Локално

Мистериозен случај: Еден застрелан во нога, двајца повредени

Редакција
На 16.04.2020 околу 14.00 часот во Полициска станица Петровец, Е.Л.(39) од с.Чифлик, скопско, кој бил повреден во ногата, пријавил дека во 13.45 часот на место...
Локално

Приведен Германец кој „залутал“ во воената касарна во Петровец

Редакција
На 20.08.2019 во 17.30 часот во Полициското одделение Петровец, од касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец било пријавено дека кај нив бил задржан К.М.О.В.(22) од СР...