еМагазин

Tag : пикник

БАШ НИ Е ЌЕФ

Telekom Electronic Beats пикник во Градски парк за совршен крај на летото

Редакција
Познатата европска програма за музика и животен стил Telekom Electronic Beats месецов повторно пристигнува во нашата земја, овојпат во форма на целодневен пикник кој ќе...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Хуманитарен пикник на Алкалоид

Редакција
Хуманитарен пикник организира денеска фондацијата „Трајче Мукаетов”. На пикникот, кој се одржува осма година по ред, вработените во компанијата „Алкалоид“ и нивните пријатели донираат средства...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Полски пикник“ во Музејот на современата уметност во Скопје

Редакција
На деветтото издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ програмата „Земја во фокус“ ќе биде посветена на полската документаристика. Токму затоа, заедно со Филмската...