еМагазин

Tag : пиштол

Локално

Полицаец се повредил на работа откако при чистење на пиштолот си пукал во раката

Редакција
На 08 февруари во 06.15 часот во Полициската станица Гази Баба, во службена просторија полицискиот службеник Д.Ѓ.(26), кој бил на работа при чистење на службениот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Со пиштол се заканувал на медицинска сестра во тетовската болница

Редакција
Дваесет и четиригодишник од Боговиње и неговиот татко се приведени во полиција затоа што вчера синот со пиштол и се заканувал на медицинска сестра во...
Македонија

Обвинителство бара притвор за тројца браќа кои се под истрага за обид за убиство на полицаецот во Велес

Редакција
Основното јавно обвинителство во Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Убиство (во обид) од член 123 став...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детали од МВР за изрешетаниот полицаец во Велес: Му го зел пиштолот и пет пати го застрелал

Редакција
На 02.02.2020 околу 10.15 часот пред црквата „Св.Спас“, кај Градските гробишта во Велес, полициски службеници при преземање на службени дејства биле физички нападнати од четири...
Локално

„Играле“ нож и пиштол во пресметка меѓу четири лица

Редакција
На 30.01.2020 во 20.10 часот на ул.„Страшо Пинџур“ биле лишени од слобода Е.Љ.(28), М.Љ.(53), и двајцатa од с.Порој, тетовско, Б.Ф.(35) од с.Мала Речица, тетовско, и...
Локално

Несекојдневен настан: И го одзел пиштолот откако го застрелала и отишол во болница

Редакција
На 29.01.2020 во 14.56 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен С.М.(42) од с.Батинци, скопско, со повреда...
Локално

Приведен алкохолизиран скопјанец кој со пиштол се шетал на крстосница

Никола Осило
На 19.11.2019 околу 16.10 часот на крстосница помеѓу бул.„Гоце Делчев“ и ул.„Беласица“ полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Д.(53) од Скопје, поради...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Откриени 100 килограми марихуана и пиштол со пригушувач во камион на Табановце

Никола Осило
На 19.11.2019 околу 00.10 часот на Граничниот премин „Табановце“, по добиени оперативни сознанија, било запрено товарно моторно возило „даф“, со бугарски национални ознаки, со приколка...
Локално

Со пиштол и се заканувал на вработена во обложувалница, па си заминал

Никола Осило
На 18.10.2019 околу 00.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Благоја Стефковски“ едно лице упатило закана со пиштол кон вработената,...
Локално

Млад прилепчанец со пиштол пукал кон сограѓанин по претходна расправија

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Д.Б.(18) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност“,...