еМагазин

Tag : плажа

Забава ТОП СТОРИИ

Дерик Меј и најдобрите македонски диџеи ќе настапат на плажата „Дупени“ во чест на 120 години од Илинденското востание

Редакција
Дерик Меј и најдобрите македонски диџеи ќе ја наелектризираат плажата „Дупени“ во чест на 120 години од Илинденското востание Станува збор за проектот „120 години...
Балкан ТОП СТОРИИ

Повторно ќе се затвори популарната плажа „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос

Редакција
Од безбедносни причини и по препорака на Организацијата за антисеизмичко планирање и заштита на Грција (ОАСП), популарната плажа „Навагио“ на грчкиот остров Закинтос, повторно ќе...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Популарната плажа Навагио на Закинтос затворена за туристите: Земјотресот „откинал“ дел од карпа која паднала во море

Редакција
Силен земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала ги погоди грчките острови Кефалонија и Закинтос. Од силината на земјотресот, пренесува Телеграф, дел од...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Познатиот штипски доктор Александар Стојановски почина на плажа во Грција, доживеал срцев удар

Редакција
Познатиот штипски доктор Александар Стојановски (45) починал на плажа во Грција, а според првичните информации тој доживеал масивен инфаркт, објави локалната телевизија Стар. Стојановски специјализираше...
Локално

Во Струга само четири плажи имаат спасители на вода

Редакција
Само четири плажи во Струга и струшко имаат ангажирано спасители на вода, за поголема безбедност на капачите во водите на Охридското Езеро. Секретарот на општинската...
Локално ТОП СТОРИИ

Громот удри во езерото на неколку метри од брегот, немаше невреме или дожд, велат од плажа „Оревче“

Редакција
Во врска со немилиот настан на плажа Оревче, од таму информираат дека, според очевидците, громот удрил во езерото на неколку метри од брегот. „Полесно беа...
Локално ТОП СТОРИИ

Нема хоспитализирани по ударот од гром на плажата Оревче, вели директорот на болницата во Охрид, Балевски

Редакција
Не е хоспотализирано ниту едно од 13-те лица кои пријавиле какви било тегоби или последици од случајот со ударот на гром што се случи денеска...
Локално ТОП СТОРИИ

Пет лица завршија во болница, а најмалку 13 пријавиле повреди или трауми предизвикани од удар на гром на плажата Оревче

Редакција
Најмалку 13 лица пријавиле повреди или трауми предизвикани од удар на гром во невремето што попладне околу 15 часот го зафати Охридскиот регион. Според информациите,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Дојранското крајбрежје доби нова плажа кај селото Николич

Редакција
Во близина на дојранското село Николич, профункционира новата плажа „Бич Бар Николич“ за која уште минатата година, од страна на локалната самоуправа, беше најавено дека...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Нов инцидент на албанските плажи: Запалени лежалки кај популарното туристичко место Дерми

Редакција
Само еден ден по убиството во Велипоја, поради поделба на плажа, во Албанија има нов инцидент. Имено, на плажа во Дримаде кај Дерми, синоќа биле...