еМагазин

Tag : починал

Македонија ТОП СТОРИИ

Притвореник во Шутка починал од срцев удар, но постсмртно се покажал позитивен на корона вирусот

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција информираше дека во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари починал затвореник од срцев удар. Но, постсмртно бил...
Локално

Велешанец починал по пад од височина од својот двор

Редакција
Седумдесет и двегодишниот Б.Ѓ.(72) од Велес починал вчера откако се лизнал додека ги полевал дрвјата во дворот и паднал од висина од околу 10 метри...