еМагазин

Tag : починато

Локално

Пронајдено починато бебето на 19-годишната струмичанка која се породила дома

Редакција
Пронајдено е починато бебето на 19-годишната струмичанка, која се породила дома. Случајот во саботата во СВР Струмица го пријавил лекар од струмичката болница, каде била хоспитализирана  девојката,...
Локално

Шестмесечно бебе починало во Штип

Редакција
Починато шестмесечно женско бебе од Штип, вчера во 10 часот било донесено од страна на таткото Џ.О. во штипската Клинчка болница. Како што соопшти МВР,...