еМагазин

Tag : поети

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Во женското одделение во Идризово се одржа концерт и се читаше поезија

Редакција
Во женското одделение на КПУ „Идризово“ се одржа културно-уметнички настан. На него настапија неколку осуденички кои јавно читаа нивни авторски песни како и песни од...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Поети од Македонија и Бугарија заедно читаа поезија

Редакција
Десетина поети од Струмица и Благоевград, Бугарија денеска во рамките на настанот „Поетски дијалози“ читаа своја поезија. Пред публиката се претставија поетите Никола Маџиров, Киро...