еМагазин

Tag : пороен дожд

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

До недела нестабилно време со пороен дожд и посвежо

Редакција
До недела времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Локално процесите...
ЖИВОТ

Попладне повторно се очекува пороен дожд

Редакција
Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер....
Локално

(Фото) Автомобилите „пливаа“ по улиците во Битола: Силен и пороен дожд го „потопи“ градот

Редакција
Силен и пороен дожд синоќа поплави улици на неколку локации, на повисоките зони и централното градско подрачје во Битола. Краткотрајниот, но обилен дожд проследен со...