еМагазин

Tag : потерница

Македонија ТОП СТОРИИ

Спасовски очекува Интерпол да ја објави потерницата по Груевски

Редакција
МВР неколкупати контактира и поднесува документи и преку своите кадри и преку Министерството за правда за распишување меѓународна потерница по поранешниот премиер Никола Груевски. Документите
Македонија ТОП СТОРИИ

Рускоска: Интерпол не сака да објави потерници за Груевски и Бошковски

Редакција
Централата на Интерпол одбива да ја објави меѓународната потерница за поранешниот премиер Никола Груевски кој доби азил во Унгарија, изјави денеска шефицата на Обвинителството за
Македонија ТОП СТОРИИ

Војминовски му прави „друштво“ на Груевски: Распишана меѓународна потерница за осуденикот за обид за убиство на Села

Редакција
За Никола Војминовски, кој е осуден за обид за убиство на лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, а за кој вчера беше соопштено дека
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР распиша меѓународна потерница по екс-премиерот Никола Груевски

Никола Осило
Министерството за внатрешни работи откако потврди дека екс-премиерот Никола Груевски избегал во Унгарија распиша меѓународна потерница. „Никола Груевски, од татко Тало и мајка Надежда, роден
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот премиер топ тема во регионални медиуми: „Каде се крие Груевски?“

Редакција
Регионалните медиуми не го губат интересот за случувањата поврзани со поранешниот премиер на Македонија и поранешен лидер на ВМРО ДПМНЕ, сега пратеник, Никола Груевски. Детално
Македонија

Грчките медиуми: „“Исчезнат“ поранешниот премиер на Скопје“

Редакција
„ПЈРМ: Се бара Н. Груевски – потерница за поранешниот премиер“; „Потерница за Груевски во ПЈРМ“; „„Исчезнат“ поранешниот премиер на Скопје“; „Никола Груевски недостапен за органите
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски ја прашува власта: Сакате да кажете дека не знаете каде се наоѓа Груевски. Пред кого правите евтин театар?

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоско на својот Фејсбук профил ја обвини власта дека прави политичка хајка против ВМРО-ДПМНЕ. Ви го пренесуваме неговиот статус: „Помина една
Македонија ТОП СТОРИИ

Знаат ли безбедностите служби каде е Груевски?

Редакција
Според последните информации, поранешниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, сега пратеник, Никола Груевски, се уште не се јавил на отслужување на затворската казна за
Македонија ТОП СТОРИИ

Никола Груевски не е во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ велат од партијата, за да полицијата провери и треба налог

Редакција
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, синоќа пред седиштето на партијата обвини дека потрагата против поранешниот лидер на партијата, сега пратеник, Никола Груевски е класична
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев: Не верувам дека Груевски ќе си дозволи да бега

Редакција
Премиерот Зоран Заев на вечерашното гостување на Македонската радио телевизија, на која дебатира за буџетот, беше прашан во врска со потерницата распишана по Никола Груевски