еМагазин

Tag : потврди

Бизнис ТОП СТОРИИ

Хартиените потврди за вакцина или ПЦР-тест се доволни за влез во Грција, тврди Филипче

Редакција
Хартиените документи, потврдата за вакцинацијата и ПЦР-потврдите се сосема доволни за влез во Грција. Луѓе од системот „Мој термин“ работат на една варијанта, модул, тој...
Локално

Телефонски броеви од школите и градинките во Карпош на кои може да се јавите за потврда за отсуство од работа

Редакција
Во периодот на прекин на воспитно – образовниот процес, работното време на сите градинки и основни училишта во Карпош е скратено и е од 09:00...
Македонија

МВР почна да издава потврди на граѓаните за документите што не го содржат новото име

Редакција
Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека до целосната промена на сите документи ќе издава односно веќе почна со издавање потврди на граѓаните за...