еМагазин

Tag : повици

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Сомнителните повици на мобилен потекнувале од Литванија, Естонија и „Глобал Стар“

Редакција
Пропуштените повици од непознати странски броеви регистрирани изутрината кај домашни корисници на мобилна телефонија најчесто потекнувале од Литванија, Естонија и сателитскиот операторот „Глобал Стар“, информира...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

АЕК ќе ги блокира повиците од странските непознати броеви и апелира граѓаните да не одговараат

Редакција
Телекомуникациските оператори ќе ги блокираат броевите од кои што, кон домашни корисници од претпладнето има голем број неидентификувани повици од странство и во текот на...