еМагазин

Tag : прага

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

По Кунстхале Виена, изложбата „Ниедно чувство не е конечно. Колекција на солидарноста, МСУ Скопје” се отвора во Прага

Редакција
На 21. март, во Националната галерија во Прага ќе биде отворена патувачката изложба „Ниедно чувство не е конечно. Колекција на солидарноста, МСУ Скопје”/„No Feeling is...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Студент во Прага уби 14 лица: Студенти скокаа од прозорец на Универзитетот за да се спасат

Редакција
Синоќа на Филозофскиот факултет на Карловиот универзитет, на плоштадот Јан Плач во Прага, Чешка, 24-годишен студент уби најмалку 14 лица, и повреди најмалку 24 лица....
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР со детали за повлекувањето на амбасадорот од Прага

Редакција
Повлекувањето на амбасадорот Сашко Тодоровски од Прага претставува долг процес кој беше воден од Комисијата во рамките на Министерството за надворешни работи, кои констатираа бројни...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Ковачевски и Вучиќ во Прага се потсетија на студентските денови

Редакција
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој се наоѓа на Самитот во Прага на иницијативата за формирање на Европска политичка заедница, на Инстаграм објави фотографија со...
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Кој е во македонската делегација: Денеска во Прага прв состанок на Европската политичка заедница

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски на покана на претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел и чешкиот премиер Петр Фиала денеска во Прага ќе учествува на првиот состанок...