еМагазин

Tag : пратенички

Македонија

Верификувани мандатите на новите пратенички Санела Шкриељ и Марија Кочовска

Редакција
Собранието денеска на 61-та седница ги верификуваше мандатите на новите пратенички, Санела Шкриељ и Марија Кочовска. Тие доаѓаат на местото на Славјанка Петровска, која сега...
Македонија

Санела Шкриељ и Марија Кочовска нови пратенички во Собранието

Редакција
Санела Шкриељ и Марија Кочовска ќе бидат нови пратенички на СДСМ во Собранието. Тие доаѓаат на местото на Славјанка Петровска, која сега е министерка за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Апасиев го “подбраа„ на Твитер за пратеничкиот имунитет

Редакција
Лавина од негативни реакции на социјалните мрежи за пратеникот и лидерот на Левица, Димитар Апасиев, откако самиот на Фејсбук се пофали дека кога го сопрел...
Македонија ТОП СТОРИИ

Караџовски го потпишал решението за пратениците во скафандери да дојдат во Собрание и да гласаат

Редакција
Претседателот на Собранието, Талат Џафери, во гостување во „Само интервју“ на Канал 5 рече дека на 18 април добил решение дека може и пратеници со...
Македонија ТОП СТОРИИ

За кои пратеници до сега се бараше одземање на пратеничкиот имунитет

Редакција
Собраниската Kомисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања не донесе одлука за барањето на Кривичниот суд за одобрување притвор на пратеникот и поранешен претседател на Собранието,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Трајко Вељаноски за сега не оди во притвор, Комисијата не му го одзеде пратеничкиот имунитет

Редакција
Собраниската комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања не донесе одлука за барањето на Кривичниот суд за одобрување притвор на пратеникот и поранешен претседател на Собранието,...
Македонија

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и на Коалицијата „За подобра Македонија“ нема да гласа за одземање на пратеничкиот мандат на Груевски

Редакција
Членовите на Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и на Коалицијата „За подобра Македонија“, денеска на прес конференција се изјаснија дека нема да гласаат за одземање на...