еМагазин

Tag : пратки

Бизнис ТОП СТОРИИ

Повторно прием и испраќање мали пакети и препорачани пратки за САД, информираат од Пошта

Редакција
Давателот на универзалната услуга, Пошта на Северна Македонија АД – Скопје повторно започна со прием и испраќање на мали пакети и препорачани пратки до два...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Пошта се уште не испраќа пратки за Австралија

Редакција
Австралија, се уште не е на листата на земјите до кои од Македонија може да се испратат пратки по Пошта. Ова е голем проблем за...
Бизнис

„Пошта“ објави до кои држави повторно може да се испраќаат пратки

Редакција
Повторно е воспоставен прием на поштенски пратки за САД и одреден број држави од Европа, информира АД „Пошта на Северна Македонија“ – Скопје. Оттаму истакнуваат...
Бизнис

„Пошта“: Пратките кон Кина се стопирани, од таму редовно пристигнуваат во државата

Редакција
„Пошта„ информираше дека поради ширењето на коронавирусот во Народна Република Кина, авиокомпаниите кои покрај превозот на патници вршат и транспорт на поштенски пратки за Кина,...
Бизнис

Се најавува побрза достава и поголем праг за царинење на онлајн пратки

Редакција
Ќе се зголемува вредноста за царинење при увоз на пратки преку интернет. Од сегашните 45 евра вредноста на мала пратка нарачана преку интернет ќе се...