еМагазин

Tag : премиери

Свет ТОП СТОРИИ

Премиерите на Полска, Чешка и Словенија ќе одат во Киев на средба со Зеленски

Редакција
Премиерите на Полска, Чешка и Словенија денеска ќе отпатуваат за Киев за да се сретнат со претседателот Володимир Зеленски, информираше чешкиот премиер Петр Фиала на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Два македонски документарни филмови премиерно изведени на „Македокс“

Редакција
На 24 август во летното кино на Кинотеката премиерно беше прикажан филмот „Нејзиното семејство 2010-2019“ на Елизабета Конеска, додека во Парк МКЦ публиката на „Македокс“...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Македонските премиери направија вистински бум на 10. Македокс

Редакција
Премиерите на македонските документарни филмови на „Македокс“ направија вистински програмски бум на годинашното фестивалско издание и се потврдува дека се вистинска магија која привлекува многубројна...