еМагазин

Tag : пренос

Бизнис

Пренос на броеви: Граѓаните најмногу мигрираат кон мрежата на А1 Македонија

Редакција
Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) денеска отвори јавна расправа за Предлог правилникот за измена на Правилникот за преносливост на броеви. Од почетокот на опцијата за...
Свет ТОП СТОРИИ

Американскиот центар за контрола и превенција на болести потврди дека ризикот за пренос на Ковид-19 преку површини се смета за низок

Редакција
Американскиот центар за контрола и превенција на болести потврди дека „врз основа на достапните епидемиолошки податоци и студии за фактори на пренос во животната средина,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Д-р Кунгуловски: Британскиот сој на коронавирусот веројатно ќе стане доминантен во Македонија

Редакција
Треба да бидеме внимателни, да поимаме дека британскиот сој циркулира кај нас, дека поради неговите веќе откриени особености најверојатно ќе стане се подоминантен и да...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

АХВ: Да не се користат кафематите и апаратите за вода поради опасност од пренесување на корона вирусот

Редакција
Заради избегнување на опасноста од евентуално пренесување на вирусот Ковид-19, во услови на прогласена пандемија, постапувајќи согласно донесените мерки на Владата за спречување на ширењето...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Наместо пренос од историскиот меч на Вардар, во живо од пречекот: Кво вадис МРТ?

Редакција
Поделени се мислењата од вчерашниот директен пренос на Македонската радиотелевизија од пречекот на ракометарите од скопски Вардар кои по втор пат покажаа дека финансиите не...
Македонија

Пренос во живо од Апостолската посета на Папата Франциск

Редакција
Папата Франциск пристина во нашата земја. Следите ја церемонијата во живо: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Кој го пречека Папата Франциск на аеродромот во Скопје Детална мапа:...
Бизнис

Кои пет компании потпишаа договор со МЕПСО за инвестиции во преносната мрежа

Редакција
АД МЕПСО склучи договори со пет компании избрани на меѓународни тендери согласно со процедурите на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) за изградба на...