еМагазин

Tag : Прилеп – Битола

Бизнис ТОП СТОРИИ

Стартуваа градежните работи на автопатот Прилеп-Битола

Редакција
Денеска стартуваа градежните работи на автопатот Прилеп-Битола, кој ќе биде во должина од 40 километри. Автопатот е дел од коридорот 10д. Автопатот го гради американско-турскиот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќе чини најмалку 260 милиони евра: Поставен камен-темелникот на автопатот Прилеп – Битола од Коридорот 10д

Редакција
Денеска е поставен камен-темелникот на автопатот Прилеп – Битола од Коридорот 10д. Автопатот ќе биде долг 39,3 километри. а според првичните пресметки ќе чини 260...