еМагазин

Tag : продавница

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Скопје доби уникатна поп ап продавница за мебел од метал

Редакција
Ентериерот од метал на новата поп ап продавница „Калико“ е новиот тренд за да го освежите домот, канцеларијата или викендицата. Уникатните парчиња на „Калико“ можете...
Техно

(Видео) Само еден бит до дигитализација – нова иновативна Телеком продавница

Никола Осило
Од денес, Македонски Телеком ќе им овозможи ново дигитално искуство на своите корисници – во новата продавница, во управната зграда на Телеком, на плоштадот, сите...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Сите во исчекување?! Што е тоа што ни го подготвува Sport Vision?!

Редакција
Веќе неколку денови низ Скопје струјат информации дека нешто големо се подготвува во Спортската Сала Расадник. Од засега неофицијалните информации кои допираат до нас, дознаваме...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) „Мала пажња„: Дизајнирај ја сам својата омилена маица, рамка за слика, чаша…

Редакција
Од пред неколку месеци во ТЦ Лептокарија во Скопје почна да работи продавницата/работилница „Мала пажња“, во која можете сами да ја дизајнирате својата омилена маица,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Убави луѓе на отворањето на продавницата на германскиот бренд „КАРЕ“, кој за прв пат е кај нас

Редакција
„КАРЕ“ е германски бренд на мебел, декоративни елементи, расвета, кој во Македонија доаѓа прв пат. Станува збор за нешто различно што се појави на пазарот,...
Локално

Стружанец погоден од струен удар од диво поставени метални шипки

Никола Осило
На 08.09.2019 во 22,40 часот во Полициска станица Струга, било пријавено дека на улица „Сергеј Есенин“ од струен удар бил погоден Е.А.(18) од Струга откако...
Локално

Кратка раправија во прилепска продавница завршила со ќотек

Никола Осило
На 08.07.2019 во 01,00 часот во Полициска станица Прилеп, Г.Ц.(56) од Прилеп,пријавил дека на 07.09.2019 околу 19.50 часот во продавница на улица,,Слобода“, по кратка расправија...
Локално

Драма во продавница во Маџари: Разбојник ја нападнал продавачката

Никола Осило
На 06.02.2019 година околу 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продавница во Маџари непознат сторител се обидел да изврши разбојништво и физички...
Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија: Едно лице почина во пожарот во продавница кај „Рамстор мол“

Никола Осило
Едно лице почина во пожарот што денеска избувна во деловен објект на улицата „Јордан Мијалков“ во близина на Рамстор Мол. Командирот на Територијалната противпожарната бригада...
Убава приказна

Отворена нова продавница во ГТЦ: „Европа“ врти нова слатка страница во својата историја

Редакција
Чоколади, вафли, бонбони, чоколокум, крем банани, голем број генерации израснаа со препознатливите производи од македонската „Фабрика за задоволства“ АД Европа, која е позната по својата традиција...