еМагазин

Tag : програма

Забава

(Програма) В сабота 15. „Бела ноќ“ во Скопје

Редакција
Концерти, изложби, кино, театарски претстави, 3Д видео мапинг и уште многу други културни содржини ќе бидат дел од 15. јубилејна „Бела ноќ“ во Скопје што
Локално

Објавена програмата на „После часови“!

Редакција
Уште само неколку дена не делат од второто издание на После Часови! На огромно задоволство на сите родители, деца и млади на 14ти и 15ти
Бизнис ТОП СТОРИИ

1 ТВ престана да емитува програма, ќе остане ли без дозвола за работа?

Редакција
Од синоќа, на сопствена инцијатива, телевзијата 1ТВ престана да емитува програма. Проблемите на телевизијата почнаа со апсењето на нејзниот неформален сопственик, Бојан Јовановски (Боки 13),
Спорт

Единствен Spinning(R) центар во Македонија со поинаква спортска приказна

Редакција
Спорт Инн е единствен Spinning® центар во Македонија дизајниран да биде основата на која ќе ја изградите посакуваната форма и физичка подготвеност. Тие нудат spinning®
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Бибиверзум“ – нов модел за современо образование на нашите деца

Редакција
Колку едно општество вложува во образованието на децата, толку тие деца кога ќе пораснат, соодветно ќе му вратат на општеството. Македонското образование никако да прележи
ДОБРОСОСЕДСТВО

На располагање 4.930.000 евра за проекти за прекугранична соработка со Албанија

Редакција
Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу денеска учествуваше на информативната средба за промоција на процесот на консултации за идентификување идеи за стратешки проекти во рамките
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Две години Влада: Скопје 2014 се уште се гради, Македонија повеќе село отколку мегалополис

Никола Осило
Новата Влада ќе се фокусира на изградба на инфраструктура што ќе значи иднина за македонската економија, а ќе ги стопира инвестициите во непродуктивни проекти, како
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува во изборната програма на Блерим Река: Нула проблеми со соседите, стабилна мултиетничка република

Редакција
еМагазин во серијал Ви ги преставува изборните програми на тројцата кандидати за претседател на државата. Републиката е во центарот на изборната програма на претседателскиот кандидат,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Што пишува во изборната програма на Стево Пендаровски?

Никола Осило
еМагазин во серијал Ви ги преставува изборните програми на тројцата кандидати за претседател на државата. Програмата на кандидатот за претседател Стево Пендаровски се состои од
Македонија

Силјановска за годишната програма за култура: Македонската уметност и култура никогаш не паднале на пониско ниво

Редакција
Во врска со распределбата на проекти од Годишната програма на Министерството за култура на својот Фејсбук профил се огласи и претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, професорката