еМагазин

Tag : прослава

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ковачевски ќе тера дневна шема за Нова година, па ќе прослави со семејството

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски изјави дека оваа Нова година ќе ја прослави како и секоја година. „Јас сум човек што секогаш за 31 сум некаде во...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Видео) „Њу момент“ 30 години ја поттикнува и унапредува македонската креативност

Редакција
Повеќе од 110 реномирани меѓународни награди, подготвени и реализирани над 7.500 кампањи, соработка со 600 клиенти, како и 300 вработени се само дел од успесите...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Њу Момент прослави 30 години од постоењето и градењето успешна приказна на маркетинг-пазарот

Силвана Жежова
Агенцијата Њу Момент прослави 30 години од своето постоење и градење на успешна приказна на маркетинг пазарот. Со повеќе од 300 вработени, 600 клиенти, 113...
Локално ТОП СТОРИИ

13 лица меѓу кои и малолетничка се испотепале во Сараj поради недоразбирање околу прослава на роденден

Редакција
Денеска (11.08.2023) во 02.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Сарај, скопско, по претходно недоразбирање околу роденденска прослава, бил нарушен јавниот ред и...
Спорт

ЕКО Акрополис Рели годинава слави 70-годишен јубилеј

Редакција
Светската автомобилска елита и оваа година ќе биде дел од ЕКО Акрополис Рели (EKO Acropolis Rally), што ќе се одржи од 7 до 9 септември...
Македонија ТОП СТОРИИ

На Плаошник најгласно одекнува вистината за потеклото на нашиот македонски јазик, писменост и идентитет, рече Ковачевски

Редакција
Избравме годинава да го чествуваме 24 мај овде на Плаошник, местото каде е основан и дејствувал Првиот словенски универзитет, затоа што тука најгласно одекнува вечната...
Локално

Посебен режим на сообраќај за велигденските празници во Скопје

Редакција
Утре и задутре, по повод празникот Велигден, на подрачјето на град Скопје, од страна на Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе...
Локално ТОП СТОРИИ

Скопје без традиционалната новогодишна прослава, музичарите самоиницијативно организираат забава на градскиот Плоштад

Редакција
Градот Скопје оваа година не организира традиционален дочек на Новата година на градскиот Плоштад, но музичарите самоиницијативно одлучија да приредат новогодишна забава за граѓаните. По...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Единство, заедништво и свест за општото добро, порача Пендаровски

Редакција
Единството е клучниот предуслов за успех, а за да бидеме поуспешни во натпреварот меѓу народите мора да го обновиме заедништвото и да ја вратиме свеста...
Ретро ТОП СТОРИИ

(Видео) Како изгледаше прославата во Скопје, кога Македонија беше прогласена за самостојна, суверена и независна држава

Редакција
Македонија денеска одбележува 31 годинa од успешно спроведениот референдум во 1991 година, на кој македонските граѓани се изјаснија за самостојна и суверена држава. На референдумот...