еМагазин

Tag : прослава

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Бадникови поворки низ скопските улици: Ѕвездата од Витлеем и гласот на ангелите ја соопштија радосната вест

Редакција
Со концерт на платото пред црквата Св.Димитрија на плоштадот Филип Втори, во Скопје се одржа манифестацијата Бадникови поворки. Поворки денеска имаше и во други градови
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Видео) Среќен Бадник и Божик: Преубав спот и песна за вечниот Бог

Редакција
Здружение за возобновување на православните традиции „Бадникови поворки“ направи божикен подарок за верниците со спот за песната „Небо и земја“ во која учествуваат Елена Ристеска, Влатко
Локално ТОП СТОРИИ

Градот Охрид се откажува од новогодишната програма, поради смртта на Стојаноски

Редакција
Градот Охрид информира дека се откажува од реализација на новогодишната програма, освен за најмладите кои ќе настапат на градскиот плоштад. „По повод ненадејната смрт на
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Американски знамиња, песни и ора: Како Косоварите го прославија формирањето на војска на Косово

Редакција
Со песни и ора и многу американски знамиња, жителите на Косово вчера го прославија формирањето на војска на Косово и покрај противењето на Европската Унија,
Забава

(Фото) Благица Павловска наполни 60 години, доби торта со нејзниот лик

Редакција
Македонската фолк пејачка, Благица Павловска го прослави својот јубилеен 60.роденден. Роденденот го прослави во ресторанот Доместика во Скопје, а за роденден доби и торта со
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Семејната компанија „Завар“ прослави 30 години постоење: Кога од иноксот создавате уметност

Редакција
Македонската семејна компанија за заварување и производство на производи од инокс „Завар“ прослави 30 години постоење. Најголемиот успех на оваа компанија е што стана лидер
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Американскиот амбасадор Бејли и рускиот Баздникин заедно на прослава на компанијата ЕY

Редакција
ЕY Македонија, дел од глобалната компанија за професионални услуги ЕY, одбележа 20 успешни години на македонскиот пазар, со гала вечер. Прославата се одржа во просториите
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Галерија) #VERYUS – Women’secret ја слави 25-годишнината со вистински жени како сите нас

Редакција
Women’secret ја слави 25-годишнината од своето постоење со кампањата VERY US во која главна улога се вистински жени. Деветте различни, спектакуларни жени беа избрани преку
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Стопанска банка а.д. Битола слави 70 години, верна и посветена на бизнисот и граѓаните

Редакција
Стопанска банка а.д. Битола годинава прославува 70 години постоење, период во кој се докажа како верен поддржувач на работењето на бизнис заедницата и на граѓаните.
Политика ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој дојде на прославата на ВМРО-ДПМНЕ во МНТ?

Никола Осило
Повеќе актуелни и поранешни партиски функционери, министри, градоначалници дојдоа на прославата на ВМРО-ДПМНЕ што по повод Денот на македонската револуционерна борба се одржа во МНТ.