еМагазин

Tag : протеран

Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е рускиот свештеник, кој е протеран од Македонија

Редакција
Освен тројца дипломати од руската Амбасада во Скопје, Македонија за непожелна личност го прогласи и рускиот архимандрит Васијан Змеев. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Македонија протера тројца руски...