еМагазин

Tag : Рагуза

Локално

Нема поврдени, има голема материјала штета по пожарот во ресторанот Рагуза

Редакција
Нема поврдени, има голема материјала штета по пожарот во ресторанот Рагуза, информираат од таму. “Ви благодариме на грижата и сите пораки кои ги добивме во...
Локално

(ВИДЕО+ФОТО) Гореше и во ресторанот „Рагуза“ во Скопје, пожарот изгаснат за кусо време

Редакција
Припадници на скопската Противпожарна бригада за кусо време доцна синоќа успеаја да го изгаснат пожарот што избувна во ресторанот „Рагуза“, сместен на покривот на катната...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

По кратко срцево боледување почина еден од најдобрите угостители Мирко Голомеиќ, сопственик на ланецот Рагуза

Редакција
Еден од најдобрите угостители во Македонија, Мирко Голомеиќ почина денеска по кратко боледување од срцеви компликации. Тој пред само неколку дена наполни 59 години. Погребот...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Рагуза: Задоволство и предизвик ни беше да готвиме за папата Франциск

Редакција
Вкусна и квалитетна храна, ексклузивно уреден простор и пријатен амбиент со 360 степени поглед на главниот град Скопје е ресторанот за свадби и настани Рагуза360....