еМагазин

Tag : ракомет

Спорт ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Ја одбрани титулата: Шпанија е европски првак во ракомет

Редакција
Репрезентација на Шпанија со 22:20 ја победи Хрватска во финалето на Европското ракометно првенство и ја одбрани титулата Европски шампион. Натпреварот го судеа македонските судии...
Спорт ТОП СТОРИИ

Македонските ракометари во „трилер“ финиш ја победија Украина

Редакција
Македонската ракометна репрезентација ја освои првата победа на почетокот на Европското ракометно првенство што се одржува во Австрија, Шведска и во Норвешка. Нашите момци во...
Спорт ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) „Македонија“ ечеше во Струмица: Македонските ракометари ја победија Грција

Редакција
Македонската машка ракометна репрезентација во Струмица ја победи репрезентацијата на Грција, со 27: 23. Со оваа победа, Македонија го освои првото место во Групата 3...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Леле леле што направивме“: Твитер реакции за шампионот Вардар

Редакција
Македонскиот ракометен клуб Вардар по втор пат е европски првак. Македонија слави, Вардар се „главни“ на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите: Стинг да...
Спорт ТОП СТОРИИ

ШАМПИОНИ: Вардар остави срце на терен и по вторпат е европски првак

Редакција
Во крајно неизвесна и драматична игра ракометниот клуб Вардар го победи Веспрем и ја освои титулата Лига на шампиони. Резултатот заврши со три гола разлика,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Добивме датум за финалее“: Твитер реакции за победата на Вардар

Редакција
Македонскиот ракометен клуб Вардар ја победи Барселона во Келн и влезе во финале на Лига шампиони. Победата на Вардар стана главна вест на социјалните мрежи,...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Погледнете ја реакцијата на ракометарите на Вардар после победата

Редакција
Ракометарите на Вардар повторно ја направија горда нацијата. По победата на Барселона која важеше за фаворит, на радоста и немаше крај. Од срце прославија заедно...
Спорт

ОК „Вардар“ на чекор пред финале

Редакција
Полуфиналниот натпревар од одбојкарскиот куп на Македонија помеѓу ОК „Вардар“ и ОК „Универзитет во Тетово“ ќе се игра денесска (среда) со почеток во 17 часот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Кроација осигурување останува сигурен партнер на македонскиот репрезентативен ракомет

Редакција
Во пресрет на дваесет и шестото Светско првенство во ракомет, кое од утре (10.01.) до 27-ми јануари се одржува во Германија и Данска, Кроација осигурување...
Спорт

Македонската ракометна репрезентација загуби од Грција

Никола Осило
Македонската ракометна репрезентација загуби во денешниот меч со Грција во Кожани со резултат 26:28. Нашиот тим важеше за фаворит против грчкиот состав во овој натпревар...