еМагазин

Tag : Рамиз Мерко

Македонија ТОП СТОРИИ

Мерко се откажува од ингеренциите врз Општина Струга и бара Владата да раководи со градот

Редакција
Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко преку писмо соопшти дека се откажува од ингеренциите врз Општината и бара од Владата таа да почне да раководи со градот...
Македонија

Советот на Општина Струга можел да го спречи набавувањето на автомобилот на Мерко

Редакција
До крајот на јуни се очекува општините да ги завршат преговорите со доверителите, а до крајот на годината да ги вратат долговите. Општините имаат обврска...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мерко: Mоже требаше да купам уште поубаво возило, нема да се возам во „фиќо“

Редакција
Градоначалникот на Општина, Струга Рамиз Мерко во гостување на ТВ 24 рече дека не е пишман за „аудито“ од 67.000 евра што го купил, а можеби...