еМагазин

Tag : ребалан

Бизнис ТОП СТОРИИ

Еве за што ќе се трошат парите: Владата го усвои дополнетиот ребаланс на Буџетот

Редакција
Дополнетиот ребаланс на Буџетот е усвоен денеска на седница на Влада, а во него, како што информира Министерството за финансии, се вградени амандмани со кои...
Бизнис

Бектеши најави втор ребаланс на Буџетот

Редакција
Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска најави ребаланс на Буџетот од следната недела. „Ребаланс на Буџетот најверојатно ќе има. Ги чекаме проекциите на Министерството за...