еМагазин

Tag : рекорд

Спорт

Нов историски рекорд на Меси

Редакција
Капитенот на Барселона, Лионел Меси постигна два гола во успехот од 5:0 во осминафиналето на Кралскиот Куп против Леганес, а по тој натпревар Аргентинецот повторно...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

еМагазин Ви посакува среќна и успешна 2020 година!

Редакција
Изминатата 2019 година беше најуспешната година на еМагазин во неговото шестгодишно постоење. Остваривме рекордна читаност, која без Вас драги читатели ќе беше невозможна. Ви благодариме...
ЖИВОТ

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија во 2007

Редакција
Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Во Штип направена шопска салата за светски рекорд: Tешка е над 300 килограми

Редакција
Постигнат е новиот светски рекорд во подготовка на шопска салата. Тешка е над 300 килограми, а ја правеа околу 30 студенти од Факултетот за туризам...
Спорт

15. јубилеј на „Виз Ер Скопски маратон“ со рекорд од над 12.000 пријавени од 58 држави

Редакција
15. јубилеј на најмасовната спортска манифестација во државата, „Виз Ер Скопски маратон“, ќе се одржи во сабота, 4. мај 2019 година, со почеток во 08.30...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Адријана Поп Арсова на маратонот во Ајнтховен го собори македонскиот рекорд

Редакција
Адријана Поп Арсова, членка на Атлетскиот Клуб „Делта“, оваа година изненади со својот настап на Виз Ер Скопски маратон и на 28 години таа продолжува...
Балкан

(ВИДЕО) Во Грција постигнат нов Гинисов рекорд за најголема порција со помфрит

Редакција
Асоцијацијата на земјоделски кооперанти на Нахос го собори сопствениот рекорд за најголема порција со помфрит, за само осум часа, пренесуваат грчките медиуми. За новиот Гинисов...