еМагазин

Tag : ризик

ЖИВОТ

Пушачите имаат поголем ризик од инфекција со корона вирусот

Редакција
При пушење цигара прстите се во контакт со усните, што ја зголемува можноста за пренесување на вируси од рака на уста. Ова ги прави пушачите...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонија влезе во фаза „многу висок ризик“: Какви се проценките за ширење на коронавирусот

Редакција
Според последните податоци, заклучно вчера, во Македонија се регистрирани вкупно 908 случаи на заразени со Ковид-19 и има 44 починати лица од вирусот. “Проценката на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонија го забрани влезот на странски државјани од земји со висок ризик

Редакција
Согласно најновите зајакнати препораки усвоени на владина седница, Македонија го забранува влезот на странски државјани од земјите со висок ризик согласно Листата на Светска здравствена...
Македонија ТОП СТОРИИ

Важно ако одите или пристигате: Кои држави спаѓаат во високоризични и средноризични за корона вирусот

Редакција
Министерство за здравство на нивната веб-страница објави листа на земји кои се високо, средно и нискоризични во однос на заразени и починати од корона вирусот....
Македонија

Филипче: Нема ниту една причина за некаков ризик или паника за корона вирусот во нашата држава

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче вели дека нема ниту една причина за некаков ризик или паника за корона вирусот во Македонија. „Кај нас стигнуваат авиони...
Македонија

За околу 50 вработени од поранешната УБК има утврдено безбедносен ризик за работење во безбедносните служби

Редакција
За околу 50 вработени од поранешната УБК има утврдено безбедносен ризик за работење во безбедносните служби и ќе мора да го напуштат МВР со што...
Бизнис

„НЛБ Банкоосигурување“: Како да обезбедиме безгрижна иднина?

Редакција
Замислете само на кратко дека сте акробат во циркус. Искусен и вешт акробат, ја знаете вашата точка беспрекорно добро, самоуверени сте во сопствените вештини и...