еМагазин

Tag : санкции

БАШ НИ Е ЌЕФ

Осудени лица од КПУ Затвор Скопје со уверенија за успешно завршена стручна обука

Редакција
Во изминатиот период во КПУ Затвор Скопје со поддршка на Управата за извршување на санкции, а во соработка со програмата за развој на Обединетите Нации
Македонија ТОП СТОРИИ

Шефот на унгарската дипломатија за „Ле Монд“: Го транспортиравме Груевски од Тирана до Будимпешта од безбедносни причини

Редакција
Шефот на унгарската дипломатија Петер Сијарто за париски „Ле Монд“ се правда за азилот кој му беше доделен на Никола Груевски, јави дописникот на МИА.
Македонија

МВР: Секаков вид притисок, закана или уцена при гласањето ќе биде спречен и санкциониран

Редакција
Министерството за внатрешни работи, согласно своите законски надлежности, ги презема сите неопходни мерки со цел гласањето на претстојниот референдум на 30 септември да помине во
Свет

Русија се помалку ќе го користи американскиот долар

Редакција
Москва ќе го намали бројот на американските хартии од вредност кои ги поседува, како одговор на новите санкции воведени од САД, изјави рускиот министер за