еМагазин

Tag : Сараево

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Со контрапротест и „Алаху акбар“ дочекани учесниците на првата Парада на гордоста во Сараево

Никола Осило
Со контрапротест и извици „Алаху акбар“ група жители на Сараево изразија негодување поради одржувањето на првата Парада на гордоста во овој град. Сепак, тоа не...
Балкан

Прва Парада на гордоста во Сараево: По двајца полицајци за секој учесник

Никола Осило
Над 500 лица се пријавени за учество на првата Парада на гордоста што утре ќе се одржи во Сараево, БиХ, јавуваат босанските медиуми. Се предвидува...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Заев ќе учествува на годишната средба на ЕБОР во Сараево со останатите лидери од Западен Балкан

Редакција
Редовната средба на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) годинава ќе се одржи во Сараево од 7 до 9 мај, а на неа ќе...
Техно

МЕПСО: Регионот се подготвува за ерата на електромобилите

Редакција
Електропреносните систем-оператори од нашиот регион активно се подготвуваат да спроведат решенија за имплеметација на паметните мрежи со кои меѓу другото ќе се овозможи масовно користење...