еМагазин

Tag : сектор

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колкави се платите: Зошто е добро да се преквалификувате за ИТ секторот?

Редакција
Владата вчера објави повик за ИТ обуки, односно со 35,1 милион денари ќе се преквалификуваат 1.253 невработени млади лица. ИТ професионалците се едни од најбараните...
Бизнис

Младите најмногу сакаат да работат во јавниот сектор поради сигурноста на работното место и слободното време

Редакција
Младите во просек, дневно поминуваат по шест часа на интернет, најмногу на социјални мрежи, слободното време го користат со семејството и пријателите. Машките повеќе спортуваат...