еМагазин

Tag : шеф

Свет ТОП СТОРИИ

Шефот на израелското воено разузнавање поднесе оставка

Редакција
Израелските одбранбени сили (ИДФ) денеска соопштија дека шефот на военото разузнавање Ахарон Халива поднел оставка поради неуспехот да го спречи терористичкиот напад на Хамас врз...
Македонија ТОП СТОРИИ

По Фетаи и Рустеми ја повлече кандидатурата: Советот на ЈО нема кворум за избор на нов шеф на Вишото јавно обвинителство – Скопје

Редакција
Советот на јавни обвинители нема кворум за закажување на седница за избор на нов шеф на Вишото јавно обвинителство – Скопје. Претседателот на Советот на...
Македонија

Кои се кандидатите: Денеска се избира нов шеф на Основното јавно обвинителство за гонење на oрганизиран криминал и корупција

Редакција
На непосредни избори денеска јавните обвинители од земјава ќе гласаат за избор на нов шеф на Основното јавно обвинителство за гонење на oрганизиран криминал и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Русковска, двајца обвинители од Гостивар и еден од Скопје во трка за нов шеф на Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција

Редакција
Советот на јавните обвинители ја изготви листата на пријавени кандидати кои ги исполнуваат условите за избор на основен јавен обвинител во Основното јавно обвинителство за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Шефот на протокол кој поднел оставка, бил избран за амбасадор на почетокот од годинава, вели Османи

Редакција
Еден човек од Македонскиот дипломатски синдикат (МДС), кој фрлаше камења на Министерството за надворешни работи, кршеше стакла и држеше говори против МНР, знаејќи дека тоа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Шефот на протокол во МНР поднел оставка, по грешката со словенечкото знаме, вели Османи

Редакција
Шефот на протокол во Министерството за надворешни работи поднел оставка, по грешката со словенечкото знаме, изјави министерот за надворешни работи Бујар Османи во гостување во...
Македонија

Меѓу нив и Фатиме Фетаи: На огласот за избор на шеф на Вишото јавно обвинителство Скопје пријавени тројца кандидати

Редакција
На огласот за избор на шеф на Вишото јавно обвинителство Скопје пријавени се тројца кандидати, постојниот обвинител Мустафа Хајрулахи, како и Бурим Рустеми и Фатиме...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој друг освен Русковска се пријавил за нов шеф на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција

Редакција
На огласот за избор на основен јавен обвинител на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Скопје (ОЈО ГОКК) се пријавиле...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Гаврил Бубевски, кој е избран за нов шеф на скопското Обвинителство

Редакција
Обвинителот Гаврил Бубевски е избран за нов претседател на Основното јавно обвинителство – Скопје. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Гаврил Бубевски избран за шеф на ОЈО Скопје еМагазин...
Македонија ТОП СТОРИИ

Гаврил Бубевски избран за шеф на ОЈО Скопје

Редакција
Обвинителот Гаврил Бубевски е избран за нов претседател на Основното јавно обвинителство – Скопје (ОЈО), објави на својата веб-страна Советот на јавни обвинители. Бубевски беше...